Svájci cellájában húzza az időt a "csengeri örökösnő"
Nem egyszerű a kiadatása a félszáz embert bepalizó asszonynak.
Nem egyszerű a kiadatása a félszáz embert bepalizó asszonynak.
Budai Gyula szerint Helmeczy László ügyvédként politikai tevékenységet folytatott a Kósa-ügyben, mert közben DK-sként indult Nyíregyházán.
Telefonon hívogatják, ismerőseit pedig sorra hallgatják ki – ezt állította a Független Hírügynökségnek a csengeri háztartásbeliként megismert Szabó Gáborné. A magyar rendőrség két napja körözi.
Újabb dokumentumot hozott nyilvánosságra Kósa Lajos és a csengeri háztartásbeli történetéről a Magyar Nemzet. A pénteki számban a lap bemutatott egy kézzel írt, "nem hivatalos" dokumentumot, amelyről a Magyar Nemzet azt állítja, ebben a miniszter maga adta meg anyja adatait, hogy "részesülhessen a >>csengeri örökségből<<".
Szabó Gáborné szerint ő segítséget kért Kósától egy ügyben, így ismerkedtek meg, de állítja, nem csapott be senkit, a mesés 1300 milliárdos vagyon pedig létezik, 1-2 hónap múlva pedig hozzá is jut.
Ügyvédje árulta el, hogy külföldre utazott gyógyulni Szabó Gáborné.
Kósa Lajos városának egyik hírportálja megmondta a tutit a „csengeri szélhámosnővel” kapcsolatos botrány ügyében.
Az ajándékot előbb Kósa Lajos felesége kapta volna a lap szerint, majd később inkább a politikus édesanyja lett a kedvezményezett. A „csengeri hölgy” közben megtörte a csendet, és több részletről is beszámolt a Blikknek.
A tárca miniszter azt állította korábban, hogy 2016-2017 fordulóján megszakította a kapcsolatot állítólagos csengeri megbízójával.
Az Altenrhein Aviation AG szerint a társaság sem Szabó Gábornét, sem Kósa Lajost, sem Czakó Jánost nem ismeri.
Igaz, hogy jó viszonyban voltunk és jól tudtunk együtt dolgozni, de mindent azért nem kötöttünk egymás orrára - így magyarázta a hvg.hu-nak a Kósa Lajos egyik bizalmi emberének tekinthető, a fideszes politikust anno a "csengeri szélhámosnővel" összekötő Orendi Mihály. A volt debreceni sportközpontvezető tavaly év végén állítása szerint megszakította a kapcsolatot Szabó Gábornével, a nő cégében ugyanakkor a mai napig résztulajdonos és ügyvezető. Állítása szerint nem ért rá kiszállni belőle.
Bőven vannak a történetben ellentmondások és ferdítések. Például az, hogy Kósa azt mondja, soha egy fillért nem fogadott el, miközben a közjegyzői papírban szerepelt egy 800 milliós ajándék Kósa édesanyjának. Aki - mint a sertéstelepes sztori óta tudjuk - nem stróman.